Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] [O2FL] Dołożenie Maxi-Dot`a

Zwiń
Ten temat jest zamknięty
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O2] [O2FL] Dołożenie Maxi-Dot`a

    Mam pytanie: czy ten podłokietnik jest taki sam jak ten ? Link . A tak przy okazji to wygodniej się jeździ z nim ? Bo sam się przymierzam ale nie wiem czy gra jest warta świeczki.

  • #2
    [O2] [O2FL] Dołożenie Maxi-Dot`a

    Chciałem spytać, czy ktoś z Was dokładał już może Maxi-Dot`a do O2FL Ambiente?.
    Na moje pytanie przy kupnie auta, jaka jest różnica między MD, a dużym wyświetlaczem, otrzymałem odpowiedź, że wyświetla duży rysunek auta przy otwarciu drzwi :x . Rozumiecie mnie chyba, że w tej sytuacji nie dopłaciłem 700zł, gdybym wtedy wiedział jakie są prawdziwe możliwości MD :roll:. Gdybym go teraz miał, poważnie zastanowiłbym się nad kabelkiem dodającym E-MFA.
    Czy trzeba wymieniać całe zegary, czy jest możliwość wymiany samego modułu wyświetlacza?
    Jeśli okaże się, że to zbyt dużo problemów i wydatków, poszukam innej opcji zamontowania wskaźnika temp. oleju, Voltomierza i ciśnienia doładowania.
    Pozdrawiam,
    Andys

    Komentarz


    • #3
      A nie lepiej kupić VCDSa za pieniądze które chcesz wydać na MD? Masz więcej możliwości dot. ustawień modułów, a do tego dochodzi jeszcze diagnostyka samochodu. Fakt MD jest wygodniejszy w obsłudze ponieważ nie trzeba laptopa, ale są również w sprzedaży kabelki z samodzielnym interfejsem.
      Mój liftback scout

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez bzik13
        Fakt MD jest wygodniejszy w obsłudze ponieważ nie trzeba laptopa, ale są również w sprzedaży kabelki z samodzielnym interfejsem.
        bzik13, dzięki za odpowiedź, ale MD potrzebny mi tylko aby móc zainstalować E-MFA:
        Zamieszczone przez Andys
        Gdybym go teraz miał, poważnie zastanowiłbym się nad kabelkiem dodającym E-MFA.
        gdyż bez niego:
        Zamieszczone przez Andys
        poszukam innej opcji zamontowania wskaźnika temp. oleju, Voltomierza i ciśnienia doładowania.
        Pozdrawiam,
        Andys

        Komentarz


        • #5
          A nie lepiej kupić VCDSa za pieniądze które chcesz wydać na MD?
          w życiu codziennym ciężko co rano podłączać lapka, nie wspominając o obserwowaniu parametrów podczas jazdy.
          mając na uwadze ostatnie próby moda MFA (zwanego również FIS oraz MD) ( Forum - Octavia Club Polska ) nie ma nawet porównania.

          mi przy zakupie też sprzedawca odradzał MFA twierdząc, że to zbędny gadżet. dzisiaj coraz częściej myślę o wymianie panelu zegarów mimo, że auto ma 1,5 roku.

          nie każdy ma ochotę (ew. wiedzę lub potrzeby) grzebać w ustawieniach modułu komfortu.

          pozdrawiam

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez Nedar
            w życiu codziennym ciężko co rano podłączać lapka
            prawda, dlatego też napisałem
            Zamieszczone przez bzik13
            Fakt MD jest wygodniejszy w obsłudze ponieważ nie trzeba laptopa, ale są również w sprzedaży kabelki z samodzielnym interfejsem.
            Też przy zakupie otrzymałem informację że MD to taki bajer z wyświetlaniem otwartych drzwi i dlatego nie domówiłem tego. Później zastanawiałem się nad dołożeniem MD, lecz dziś jestem na zakupie VCDSa. Przyznam, że jeżeli pojawiła by się okazja taniej instalacji MD to bym ją wykorzystał
            Mój liftback scout

            Komentarz


            • #7
              W O1 wymiana na Maxi-Dota polega na wymianie całych zegarów, więc zapewne w O2 jest podobnie. Do O1 MaxiDot kosztuje u Grygy 500zł. Jak będzie za tyle do O2 to trzeba będzie kupić .
              S3 SL 2.0 TSI DSG 4x4 [355KM@461Nm] 2018-... link
              Alfa Romeo Stelvio AT8 Q4 [280KM@470Nm] 2018-... link
              -------------------------------------------------------------------------
              O3 RS 2.0 TSI DSG [313KM@439Nm] 2016-2018 link
              O2 1.8 TSI DSG [237KM@345Nm] 2009-2014
              O1 1.9 TDI [207KM@389Nm] 2004-2010

              Komentarz


              • #8
                może trzeba zrobić listę chętnych a widze ze by się troche uzbierało
                a potem przycisnąć Grygy może większą ilość chętniej załatwi ...
                Nie polecam ASO Warszawa Połczyńska 125.

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez bzik13
                  lecz dziś jestem na zakupie VCDSa. )

                  A co to jest to VCDS?

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez OctaviaFLKrak
                    A co to jest to VCDS?
                    Strona firmy ADAKO - oprogramowanie diagnostyczne VCDS®
                    Superb 2 FL Combi 2,0 TDI CFBG


                    PerfectService by DGW

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez _tm_
                      W O1 wymiana na Maxi-Dota polega na wymianie całych zegarów, więc zapewne w O2 jest podobnie.
                      Dokładnie - z tego co się zdążyłem zorientować to trzeba wymienić budzik na taki z MAXI-DOTem, a co najgorsze to dodatkowo trzeba później kodować IMMOBILIZER, który właśnie siedzi w zegarach, więc bez ASO raczej się nie obejdzie, no chyba że ktoś już to przerabiał, ale bez doświadczenia i odpowiednich PINów wymiana zegarów może się skończyć blokadą samochodu.
                      MINT

                      Komentarz


                      • #12
                        Witam Panowie...
                        Też jestem w trakcie wymiany zegarów na Maxi-Dot i już zdążyłem przekonać się że nie jest to taka prosta sprawa, mam za sobą około dziesięciu "magików" i żaden nic tu nie ogarnął. Problem jest jeden, a mianowicie wydobycie kodu PIN lub binarnego (jak zwał tak zwał) z tej nowej szafy. Szukam kogoś kto już to robił. O2 2007r., zegary 2008. Załączam fotkę z nalepką dla orientacji.

                        [ Dodano: Pon 04 Mar, 13 19:23 ]
                        ...
                        Załączone pliki

                        Komentarz


                        • #13
                          Arek80, poczytaj tu
                          Forum - Octavia Club Polska
                          przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

                          wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

                          Komentarz

                          POWRÓT NA GÓRĘ
                          Pracuję...
                          X